توانایی های اپراتور تاورکرین

تاور کرين ها شکل مدرن جرثقيلهاي متعادل هستند که از بخشهاي پايه اي يکسان تشکيل شده اند. اين جرثقيلها توسط يک پايه ي بتني در زمين (گاهي اوقات توسط تجهيزاتي به ديوار نصب مي شوند) ثابت مي شوند.

تاورکرين ها اغلب بهترين ترکيب از ارتفاع و توانايي بلند کردن را دارند و در ساختمانهاي بلند و ساخت و سازها استفاده مي شوند. پايه هاي تاور کرين به دکلها وصل مي شود و ارتفاع بلند جرثقيل را به وجود مي اورند. علاوه بر اين دکلها به اسليوها ( تشکيل شده از موتور و چرخ دنده ) متصل مي شوند و به جرثقيل اجازه ي گردش مي دهند. در بالاي واحد اسليو سه بخش وجود دارد : ميله هاي بلند افقي، بازوي حمل کننده ي کوتاه و کابين اپراتور. ميله ي بلند افقي قسمتي از جرثقيل است که بار را حمل مي کند. بازوي حمل کننده معمولا وزنه هايي از جنس بتن را در حالي که وزنه را به حالت متعادل نگه داشته به سمت جرثقيل مي برد. اپراتور جرثقيل يا در قسمت بالاي کابين مي نشيند و يا از طريق ريموت جرثقيل را کنترل مي کند. در مورد اول، کابين اپراتور معمولا در بالاي جرثقيل قرار مي گيرد و به قسمت پشت آن وصل مي شود. در حالي که مي تواند در دهانه ي بازوي حمل کننده و يا در قسمت پائين جرثقيل قرار بگيرد. قلاب بلند کننده ي اجسام توسط اپراتور جرثقيل حرکت مي کند و از يک نيروي الکتريکي براي دستکاري بار استفاده مي کند. قلاب در قسمت بازوي افقي بلند براي حمل بار قرار دارد. به منظور قلاب کردن و يا رها کردن بار اپراتور معمولا از سيگنالرهايي با عنوان داگر، ريگر (سکو) و يا سواپر استفاده مي کند. آنها معمولا در ارتباط راديويي قرار دارند و هميشه از سيگنالهاي دستي استفاده مي کنند. ريگر و داگر مستقيما برنامه ي بلند کردن اجسام را برنامه ريزي مي کنند و مسول حفاظت از تجهيزات و حمل بار هستند. مهارتهاي مورد نياز يک اپراتور تاورکرين پتن يک اپراتور تاور کرين شخصي است که جرثقيل سقفي را به منظور بالا بردن اجسام و حمل بار استفاده مي کند و تجربه ي کار کردن با تجهيزات و پروسيجرها را دارد.
اين فرد از لحاظ علمي بايد داراي مهارتهايي باشد که برخي از آنها در زير امده است:
1. فني: دانش ماشين آلات و ابزار که شامل طراحي ، موارد استفاده، تعمير و نگهداري مي شود.
2. آموزش و کاراموزي: اطلاع داشتن از اصول و متدهايي براي برنامه هاي اموزشي و آموزش طراحي، تدريس و آموزش به صورت فردي و گروهي و بررسي تاثير آموزش بر روي فرد.
3. علم رياضي: شامل دانش حساب، جبر، هندسه، حساب ديفرانسيل و انتگرال، امار و برنامه هاي کاربردي
4. علم ساخت و ساز: علم مواد، متد و ابزاري که در ساخت و ساز و يا تعمير يک خانه ، ساختمان و يا ساختارهاي ديگر مانند بزرگراهها و جاده ها استفاده مي شود.
5. امنيت عمومي: دانش تجهيزات مناسب، پروسيجرها و استراتژيها افزايش تاثير گذاري ، شرايط و عمليات امنيتي براي حفاظت از افراد، داده ها، افراد، املاک و موسسات .
6. زبان انگليسي: دانش ساختار و متون انگليسي که شامل معني، اسپل کردن، قوانين ترکيب و گرامر مي شود.
7. کنترل و مديريت: دانش تجاري و مديريت اصولي که در طرحهاي استراتژي وجود دارد ، منابع و مدل منابع انساني، تکنيک رهبري و همکاري بين افراد و منابع.
8. حمل و نقل: دانش اصول و متدهاي حرکت دادن افراد و يا اجسام در هوا ، ريل، دريا و جاده که شامل هزينه و منفعت مي شود.
9. خدمات مشتري: دانستن اصول و فرايندهايي براي ارائه ي خدمات به مشتريان که شامل ارزيابي نيازهاي مشتري، داشتن استانداردهاي کيفيت براي ارزيابي و دادن خدمات مشتري.

منبع : اخبار و مقالات صنعت