ژنراتور با خروجی بالا چیست ؟

هنگامی که وسیله نقلیه از کارخانه حمل می شود، به طور معمول یک مولد برق برای رفع نیازهای اساسی سیستم برق آن طراحی شده است. به این معنی که ظرفیت بیشتر ژنراتورهای کارخانه در حال حاضر تنها به اندازه ای است که نیازهای اساسی ماشین مثل روشن نگه داشتن چراغ و یا ولتاژ لازم برای سیستم صوتی را تأمین کند . اگرچه به طور معمول امکان ایجاد تغییر در برخی وسایل ماشین از طرف کارخانه در نظر گرفته می شود، اما اضافه کردن بیش از حد لوازم جانبی مانند  سیستم های صوتی پیچیده  یا هر بار الکتریکی سنگین دیگری می تواند منجر به کم شدن نور چراغ ها ، عملکرد ضعیف صدا و حتی مشکلات جدی تر شود.

راه حل این مشکل، در بسیاری موارد، یک ژنراتور با خروجی بالا است.

اگر چه  راه های متعددی  برای مقابله با کمبود برق خودرو وجود دارد از جمله باتری های اضافی، خازن های یدکی و دیگر راه حل ها، اما یک ژنراتور با توان خروجی بالا تنها راه رفع ریشه ای این مشکل است. این واحد های قدرتمند اساسا فقط جایگزین هایی هستند که توانایی تولید ولتاژی بالاتر از حد معمول را حتی در شرایط خاموشی ماشین، دور بالای موتور  و یا هر دو ، دارند و از طریق فروشندگان لوازم یدکی، تعمیرکاران و تولید کنندگان اصلی قابل تهیه هستند.

یک ژنراتور خروجی بالا چه شرایطی باید داشته باشد؟

از آن جایی که ژنراتور های برق کارخانه از لحاظ قدرت خروجی یکنواخت نیستند، اصطلاح "ژنراتور خروجی بالا" یک اصطلاح مبهم است که همواره به نسبتی که کارخانه برای خروجی مولد برق خود تعیین میکند، بستگی دارد. برای آنکه به یک ژنراتور صفت خروجی بالا داده شود کافی است  نسبت به مولد معمولی ساخت کارخانه، انرژی بیشتری تولید کند.

البته، این بدان معنی است که یک تفاوت بزرگ بین یک ژنراتور خروجی بالا با خروجی معمولی وجود دارد . مولد برق خروجی بالا  می تواند  100A را در سرعت های کم تولید کند  و همچون یک اعجوبه ، خنک کننده آب را تا 350A افزایش دهد.  همچنین بین "نوار مغناطیسی برگردان " و واحدهایی که ولتاژ را از ابتدا تولید می کنند ، تفاوت زیادی است.

چه کسی نیاز به یک مبدل خروجی بالا دارد؟

از آنجایی که واحدهای ذخیره  برای پاسخگویی به نیازهای سیستم های الکتریکی در وسایل نقلیه ای مخصوص خود، طراحی شده اند  و اکثر مردم تغییرات قابل توجهی در وسایل نقلیه خود نمی دهند، اکثرا می توانند بدون اضافه کردن یک ژنراتور خروجی بالا از وسیله خود استفاده کنند. بنابراین چگونه می توان تشخیص داد  که  شما نیاز به جایگزینی ژنراتور کارخانه با یک ژنراتور یدکی قوی تر دارید یا خیر؟

یک نشانه مطمئن این است که ژنراتور شما خیلی زودتر از آنچه انتظار دارید بسوزد.

اگر به طور منظم ژنراتور خراب میشود، احتمالا ژنراتور شما همیشه بر لبه پرتگاه خالی شدن قرار دارد که باعث میشود زودتر از موعد از کار بیافتد.  حتی اگر ژنراتور وسیله نقلیه شما کم و بیش مناسب باشد، اما مرتبا وسایل الکتریکی ماشین دچار مشکل شوند، ممکن است تصمیم بگیرید ژنراتور خورد  را با یک مولد  خروجی بالا جایگزین کنید. از آنجایی که ژنراتورهای برخی از وسایل حمل و نقل با تنظیمات متعددی دارند ، حتی ممکن است بتوانید یک ژنراتور اصلی با تنظیمات بهتر بیابید.