کاربرد های پرده هوا

ساختمان هاي اداري ، فروشگاه ها ، مراکز خريد ، هتل ها ، بانک ها ، بيمارستان ها ، پايانه هاي فرودگاهي /مسافري / مرزي/ ، رستوران ها ، آشپزخانه هاي صنعتي ، کترينگ ها ، کارخانجات مواد غذايي، بهداشتي و آرايشي سردخانه هاي مواد غذايي و . . . هرجا که دري باشد نياز به پرده هوا وجود دارد.

با گران شدن انرژي در جهان شرکت هاي مرتبط با مقوله انرژي در پي طراحي و ساخت دستگاهي براي حفظ انرژي هاي توليد شده و جلوگيري از هدر رفتن آن نمودند که دستگاه پرده هوا ((Air Curtainنيز از اين جمله است.

اين دستگاه با نصب بر مبادي ورودي امکان پرتردد با توليد يک جريان پرفشار هوا بعنوان يک درب نامرئي عمل مي کند و در حالي که درب اصلي به جهت رفت و آمد افراد باز بوده يا باز و بسته مي شود، يک پرده اي از جنس هوا بجاي درب عمل کرده و از خارج شدن هواي گرم داخل در زمستان (انرژي گرمايشي) و هواي خنک در تابستان (انرژي سرمايشي) جلوگيري مي کند و در مقابل اجازه ورود هواي سرد زمستان، گرم تابستان، ورود گرد و خاک، دود و گازهاي آلاينده و بوهاي نامطبوع و حشرات به داخل را نمي دهد.

بدين صورت با باز بودن دربها تاکنون، استفاده کننده داراي يک تبادل هوايي و حرارتي 100% با بيرون به معني از دست دادن هواي گرم يا سرد داخل و تبادل آن با محيط بيرون را دارا بوده، با نصب دستگاه پرده هوا و صرف هزينه اي بسيار اندک نسبت به تاثير آن، طبق نمودار هاي علمي بين 90-70% از اين اتلاف انرژي جلوگيري خواهد شد که با محاسبه ساليانه اين عدد، به ميزان قابل ملاحظه اي در هزينه هاي جاري صرفه جويي خواهد شد.
عمر مفيد دستگاه هاي سرمايشي يا گرمايشي بدليل کاهش فشار کارکرد بالاتر مي رود و همينطور مصرف برق به جهت کاهش کارکرد دستگاه ها نيز کاهش مي يابد.

مزاياي متمايز پرده هواي اداري:
توليد جريان هواي يکسان و ثابت در تمام نقاط تحت پوشش
عملکرد فني بالاي دستگاه
کار با صداي کم
دريچه خروجي هواي قابل تنظيم براي بهترين تاثير
قابليت توليد جريان پر فشار هواي گرم (دو سيستم کويل آبگرم و گرمايش برقي)
مجهز به ريموت کنترل
مجهز به سنسور روشن و خاموش، همزمان با باز و بسته شدن درب